Tarihçe

1986 yılında Karaman Organize Sanayi Bölgesi’nde Karsa Bisküvi Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. olarak bisküvi alanında faaliyet göstermek üzere kurulan şirket, 1999 yılında Ülker ile ortaklığa giderek Biskot Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanını almıştır.

Biskot 2011 yılında İstanbul Sanayi Odası’nın 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde 208. sıradadır.

Biskot, üretim faaliyetlerini sahip olduğu ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, BRC ve IFS sertifikaları ile sürdürmektedir.

Biskot faaliyetlerini, bisküvi, gofret, kraker, çikolata kaplamalı ürünler ve kek üretimi alanlarında beş ayrı fabrikada 800 ürün çeşidi ile sürdürmektedir.  Şirketin bu ürün yelpazesinin içinde yurt içinde “süper market markası” olarak anılan ürünler de bulunmaktadır.

Toplam 217.000 m²’lik alanda 3.200 çalışan ile yıllık yaklaşık 200.000  ton üretim kapasitesine sahip olan Biskot; Halk ve Karsa markalı ürünlerinin tüm Türkiye’ye dağıtımını üstlenen satış teşkilatlarını da bünyesinde barındırmaktadır.  

Biskot, Üstün kalite anlayışı ile üretilen ürünlerini aralarında AB ülkeleri, ABD, Orta Asya, Ortadoğu, Balkanlar, Uzakdoğu ülkeleri ve Avustralya’nın da olduğu 117 ülkeye sunuyor.

Dinamik yönetim yapısı ve geniş bakış açısıyla, dünya tüketicilerinin damak tadını, üretimini sürdürdüğü tüm kategorilerde yakından izlemektedir.

Biskot, Türkiye’deki değişik gelir gruplarındaki tüketicilere ürün sunmayı ve müşteri taleplerine yüksek kalitede ürünler ile cevap vererek pazar istek ve ihtiyaçlarına en kısa sürede adapte olmayı amaçlamaktadır.

Biskot, Sosyal sorumluluklarına da büyük önem vermektedir. Bu anlayış doğrultusunda 2007 yılında inşasına başladığı, rahmetli Abdullah Tayyar’ın ismini taşıyan Anadolu Lisesi, 2009’da tamamlanarak MEB’e bağışlanmıştır.

antet